Home Blog
Pak ditë pas ngjarjes që tronditi Tiranën, Policia e Shtetit ka arritur të zbardhë vrasjen e Jurgen Kurtit, duke vënë në pranga 3 persona, si dhe ka shpallur në kërkim një të katërt.Emrat...
Të jesh kritik ndaj vetes ndihmon mjaft si në formimin e karakterit ashtu edhe në përmirësimin e defekteve që mund të kemi, megjithatë nuk duhet ta ekzagjerojmë.Duke kritikuar shumë veten mund të kalojmë...
Të quhesh i rritur sipas një studimi të ri nuk përkon më moshën 18-vjeç, por pjekuria arrihet në moshën 30-vjeçare.Tashmë duket se mund të keni një arsye për të shpjeguar se përse nuk...
Pas procesit gjyqësor për vrasjen e Marvi Mihalit, prindërit e tij Pavllo dhe Mira Mihali kanë folur për mediat, duke paralajmëruar se nëse drejtësia nuk vepron do të bëjnë vetëgjyqësi.Mamaja e Marvi Mihalit...
Bashkëshortja e Agim Arapit, i cili humbi jetën më 11 prill të vitit 2017 pas një konflikti me Jurgen Kurtin dhe dy vëllezërit Konstandin dhe Kujtim Ekonomi ka thënë se nuk ka lidhje me vrasjen e mbrëmshme...
Kryebashkiaku Erion Veliaj është diferencuar nga konflikti për prishjen e një banese pranë Shkollës “Petro Nini Lurasi”, duke deklaruar se Bashkia nuk është përfshirë në këtë çështje as përmes planit të detajuar vendor...
Ashtu siç pritej, sot ka pasur një mbledhje mes FSHF-së dhe drejtuesve të shtetit, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama i cili ka paralajmëruar dënime të ashpra për sporti9n dhe ata të cilët nuk ruajnë...
Rrëzimi i aeroplanit me pasagjerë i linjës ajrore, Ethiopian Airlines, që ka lënë të vdekur 157 persona në bord, ka ngritur pikëpyetje të reja lidhur me sigurinë e aeroplanit, Boeing 737 MAX 8.Rrëzimi...
Banorët e një banese pranë shkollës “Petro Nini Luarasi” kanë bllokuar rrugën duke u shtrirë për të ndaluar IMT që të prishin banesën e tyre.Mësohet se trualli ku është ndërtuar banesa u është...
Një situatë e tensionuar është krijuar në rrugën ku hyjnë deputetët prej protestuesve, të cilët janë mbledhur përpara Kuvendit.Në momentin që ka qenë duke hyrë në parlament ministri Blendi Klosi protestuesit kanë tentuar...
- Advertisement -