in

Çfarë po ndodh në Dhërmi/ Banorët ngujohen në shtëpi pas urdhrit të Ardi Veliut (Foto)

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër denoncim të qytetarit dixhital, i cili tregon se si policia shqiptare ka marrë peng banorët e Dhërmiut duke ju bllokuar rrugën me beton.

Sipas qytetarit, blloqet e betonit kanë bllokuar brenda shtëpive banorët e Dhërmiut.

Ja postimi i plotë i Berishës:

Skandali i Edvin Hajdutit ne Dhermi!

Ai u mbyll deren me blloqe dhe i ndryne brenda ne shtepi banoret e Dhermiut!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Dr Berisha, jam nje banor i dhermiut edhe doja te ndaja me ju nje problem tonin si komunitet. Te dielen ne mengjes, sulltan Rama dha urdher te bllokohet hyrja jone per ne shtepi, po ashtu edhe hyrja per te shkuar tek hotel restorant Luciano. Pas pak erdhi aty xhelat Ardi Veliu personalisht edhe vendosi blloqet e betonit. Kjo rruge esht e vetmja hyrje per te hyre ne shtepin tone. Jemi ankuar ne bashki por nuk kthejn asnje pergjigje sepse nuk guxojne te thyejne urdhrat e sulltanit e thone prisni sa te iki sulltani nga sarajet. Nuk dime ku te ankohemi. Ne cdo qender pedonale te botes ka nje orar te caktuar apo leje per te hyre ne pronen tende ndersa ky i bie shkurt e vendos blloqe betoni ne vend qe te vendoste nje roje ose pistona per ato 50 metra rruge qe ne pershkrojme per te hyre ne pronat tona.

  

 

Loading...

skagjum\

FOTO/ E hipur mbi një jaht, Armina Mevlani ekspozon të…

Rashford festoi me “shqiponjë”, mediat serbe “tërbohen” dhe e quajnë skandal