in

Masakra me 22 të vrarë në Teksas, rrëfehet autori i sulmit

21-vjeçari Patrick Crusius, i cili akuzohet si autor i sulmit me armë në El Paso të Teksasit ka pranuar se ai është përgjegjës për ngjarjen e rëndë.

“Washintgon Post” shkruan se i riu kishte pranuar se shënjestra e tij e sulmit me armën AK-47 ishin emigrantët meksikanë. Pak pas sulmit ai u ndalua nga policia, madje kishte pranuar se kishte gjuajtur me armë.

Crusiu pasi kreu sulmin në qendrën tregtare postoi në rrjetet sociale një shkrim ku shfaq idetë e tij raciste dhe se ishte kundër “pushtimit nga meksikanët”. Kujtojmë se i riu ishte edhe një kundërshtar i politikës së Donald Trump.

Loading...

(BalkanWeb)

Evazioni/ Bllokohet Gega Oil, zhduket pronari, shpallet në kërkim

Video III në M. e Veriut/ Implikimi i kryeprokurores dhe emri i Zaev