in

Parashikimi i frikshëm i Nostradamusit po del, çfarë thoshte se do të ndodhte në vitin 2019?

Ditët e fundit juglindja e vendit është përfshirë nga tërmete, të cilat kanë ardhur dhe kanë prekur edhe Greqinë fqinje.

Moti i paqëndrueshëm, herë me temperatura përvëluese e here me shi e breshër, siç është vënë re në Greqi, ka shkaktuar paqëndrueshmëri të pllakave tektonike.

Por, çfarë thoshte Nostradamusi në parashikimet e tij për vitin 2019?

Në fakt, në një artikull të publikuar pak muaj më parë nga gazeta turke “Sabah”, flitej për parashikimet e frikshme të Nostradamusit.

Në to thuhej se në 2019 do të ketë tërmete të fuqishme, që do të trondisin Mesdheun.

Gjithashtu shtohej se këto tërmete do të shkaktonin vdekje e tmerre të mëdha në rajon.

Gazeta shkruan konkretisht se sipas Nostradamusit:

Në vitin 2019 do të ketë tërmete të fuqishme që do të trondisin Mesdheun, duke shënuar vdekje e tmerre”.
Loading...

@joqalbania.com

Qëllohet me tytën e pistoletës aktori në Ksamil

Skena në shtrat me Françeska Jaçen, reperi mahnitet nga sytë e veçantë të saj