in ,

Rashford festoi me “shqiponjë”, mediat serbe “tërbohen” dhe e quajnë skandal

Mançester Junjatid ka fituar 4-0 Çelsin, në ndeshjen e parë të kampionatit, duke treguar se është në një formë shumë të mirë.

Markus Rashford, ishte vendimtar duke shënuar dy gola, madje njërin prej tyre e festoi duke formuar simbolin e shqiponjës me dy duar, gjë që solli jo pak polemika në Serbi.

Një nga mediat më të mëdha në serbe, “Kurir”, i ka kushtuar një hapësirë të konsiderueshme këtij festimi, duke e cilësuar  si skandal. Ata e kanë krahasuar me festimin e Shaqirit dhe Xhakës, në Botërorin e Rusisë, aty ku të dy lojtarët i shënuan Serbisë.

kuriri

Kjo media shqetësohet dhe për serbin e Junajtid, Nemanja Matiç, dhe pohon se ky ishte një provokim ndaj tij.

Loading...

skagjum\

Çfarë po ndodh në Dhërmi/ Banorët ngujohen në shtëpi pas urdhrit të Ardi Veliut (Foto)

Lerda në luks, Partizani i blinduar në çdo repart për të mbrojtur titullin