in

Vinte në Shqipëri, policia greke kap shqiptarin e kërkuar

Policia greke ka ndaluar një shqiptar të kërkuar për trafik droge. Shqiptari është kapur teksa tentonte të hynte në Shqipëri një të kërkuar në anën greke të Kapshticës.

Policia greke nuk ka nxjerrë emrin e tij, por thuhet se 28-vjeçari ishte i kërkuar me urdhër arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për trafik ndërkombëtar droge, si i përfshirë në një rast të ndodhur në qershor 2017, ku në Portin e Durrësit u kapën rreth 700 kg marijuanë në një kamion që kishte destinacion Italinë.
@balkanweb.com

Video III në M. e Veriut/ Implikimi i kryeprokurores dhe emri i Zaev

Alarmohen banorët në Kurbin, gjendet një trup i pajetë